1. Ana Sayfa
  2. Kimdir
  3. Usher Kimdir?

Usher Kimdir?


 

       Adı Soyadı              : Usher Raymond

       Ünvanı                    : Usher

       Mesleği                   : Müzisyen

       Doğum Tarihi/Yeri    : 14 Ekim 1978ü Tennessee

       Ölüm Tarihi/Yeri       : –

      Usher Raymand yani bizim bildiğimiz namı değer Usher 8 Grammy ödüllü Billboard Hot 100’de 9 bir numara 21. yüzyılın en başarılı 2. sanatçısı ve 21.yüzyılda Billboard Hot 100 listesinin en başarılı sanatçısı olmuştur. Tabi bu başarılarında Need For Speed’ oyunundaki bizi etkilemeyi başaran Yeah şarkısının payı büyük .(Yazar Notundan)

İlk albümünü 1994 yılında Usher  adıyla dinleyicileri ile buluşturdu ama başarılı olamadı.Ardından 1997’de, liseden mezun olduktan sonra, ikinci albümü olan  “My Way“i piyasaya sürdü. Albüm 10 milyon gibi bir rakam  satarak büyük bir başarı sağlar.  2001’de 8701 adlı albümü yayınladı bu albümle birlikte tekrar iyi bir çıkış yakalayan Usher  2004’ün Mart ayında Confessions yani içinde bizim en çok sevdiğimiz Yeah şarkısının olduğu albümü yayınladı.Confession albümü ilk hafta 1.1 milyon satarak büyük bir rekor kırdı. Albüm Amerika,Avrupa ve Türkiye listelerine bir numaradan giriş yaptı. 

 

Confession albümüyle sadece Amerika’da 10 milyon kaset satarak Elmas Sertifikası aldı (ek sertifika) ve albümü  tüm dünyada 20 milyon sattı. “Burn”, “My Boo” ve “Yeah”(bizim en çok dinlediğimiz) şarkılarıyla haftalarca 1 numarada kalan şarkıcı 2004 yılının En İyi Single Tirajını elde ederek bir rekor daha kırdı. 

Albümü içerisinde bulunan “Burn” adlı şarkısıile de uzun süre Hit listesinin zirvesinde kalan Usher, “Yeah!” şarkısı ile de tam 12 hafta (Need For Speed’in etkisini unutmamak gerek)boyunca 1 numarada kaldı. Üçüncü single “Confessions Part II” da diğer şarkıları kadar başarı yakalamasada dokuzuncu sırada yerini aldı. 2004 yılında yapılan ankette en yakın rakibi ve arkadaşı  Justin Timberlake‘e büyük bir farkla geride bırakarak 2000’li yılların en çok dinlenen sanatçısı oldu. 2008 yılında Tameka Foster ile evlendi ve bu evlilikten 2 çocukları oldu. 2009 yılının kasım ayında Tameka Foster ile boşandı ve  2 çocuğun velayet hakkı Usher’da kaldı. 2016 yılında başka biriyle evlenmiştir.Ayrıca Justin Bieber ile yaptığı Somebody to Love şarkısı büyük beğeni toplamıştır.

 

2019 itibarıyla en çok dinlenen youtube şarkıları :

1-Justin Bieber – Somebody To Love Remix ft. Usher (Official Music Video)

2-Usher ft. Lil Jon, Ludacris – Yeah! (Official Music Video)

3-Chris Brown – New Flame (Official Music Video) (Explicit Version) ft. Usher, Rick Ross

Son güncelleme :

    Yorum Yap