1. Ana Sayfa
  2. Kimdir
  3. Pitbull Kimdir?

Pitbull Kimdir?


 

       Adı Soyadı              : Armando Christian Rafael Pérez

       Ünvanı                    : Pitbull

       Mesleği                   : Müzisyen

       Doğum Tarihi/Yeri    : 15 Ocak 1981 , Miami

       Ölüm Tarihi/Yeri       : –

           Bugün size Armando Christian Rafael Pérez veya bizim de bildiğimiz sahne ve show adıyla Pitbull Amerikalı müzik sanatçısıdır. Kendisini İlk defa 2002 yılında müziyen  Lil Jon’un Kings of Crunk müzik albümünde konuk olarak yer aldı. Akabinde, 2004 yılının  Ağustos ayında TVT Records etiketiyle M.I.A.M.I.(Money Is a Major Issue) adlı ilk stüdyo müzik albümünü piyasaya sürdü. 

            Bizim bildiğimiz adıyla pitbull, Kübalı bir aileden geliyor.  Miami’de doğdu.Henüz  Üç yaşındayken Küba’nın ulusal kahramanı ve şairi José Martí‘yi çok seviyor şiirlerini ezberden okuyabiliyordu. Henüz piyasada yeniyken mavi gözlü bir beyaz olarak güneyden gelen ve Küba kökenli olduğu için birçok problemle karşılaştı. Pop müzik türü olan Miami bass‘tan etkilendi ve Celia Cruz ve Willy Chirino‘yu kendine ilham veren sanatçı olarak belirtmiştir. Pİtbullun ebeveynleri kendisi daha çocukken ayrıldılar ve pitbullu annesi yetiştirdi.  Ardından üvey babası ve annesi ile birlikte Roswell şehrinde yaşadı. Yeni ailesi onu 16 yaşında uyuşturucu satıcısı olarak çalıştığı için öz babasının daha önceden yaptığı gibi evden kovdu. Sonra Coral Park Lisesi’nden mezun oldu ve müzik üzerine olan kariyerine odaklandı.

          Şarkılarının ismini bilmesen bile, bir yerden duyunca pitbull’a eşlik etmeye başlamışsındır.

       1 numaralı hit şarkısı “Give me Everything to night” ile Jennifer Lopez, Usher, Christina Aguilera, Chris Brown, Kesha ve Shakira gibi yıldızlarla yaptığı işbirliği ile Küba-Amerikalı rapçinin (Armando Christian Perez) kariyeri yıldız gibi yükseliyor.Ama Pitbull’un efsanevi başarısı kendisini geçemedi.

Geçenlerde Nischelle Turner’a “CNN Spotlight” da söylediği gibi: Sadece hayranlarına neşe getirmek istiyor.

        “When you make this music that makes everybody feel good, that is the goal,” he said. “When you come and see me … I want you to escape. No mortgage. No bills. No baby mama drama. No child support. No economy messed up. No war. No terrorists. Just come here and lose your mind and enjoy.”

         “Herkesi iyi hissettiren bu müziği yaptığınızda, işte budur” dedi.  “Gel ve beni gör… Kaçmanı istiyorum. Mortgage derdi yok. Faturalar yok. Bebek maması draması yok. Çocuk desteği yok. Ekonomi bozulmadı. Savaş yok. Terörist yok. Sadece buraya gel ve kendini kaybet ve tadını çıkar.”

          Pitbull’u iyi hissettiren nedir? Dünya Kupasının açılış müziğini yapmak veya Amerikan müzik ödüllerine ev sahipliği yapmak gibi yüksek profilli konserlere koşuşturmak onu meşgul ediyor, ancak burada Mr.Worldwide hakkında bilmeniz gerekenler var.

          Pitbull’un sadece bir müzisyen olduğu düşüncesini unutun. Sahnelerin arkasında, aynı zamanda, Erkekler ve kadınlar için bir parfüm firması ve bir TV geliştirme şirketine ek olarak, Kodak, Voli votka ve Bud Light ile ortaklıkları olan anlayışlı bir işadamı.

           Pitbull, en iyi yatırım ipuçlarını sorduğunda şunları söyledi: “Kaybetmekten korkmayın. Dinleyin. Ve her zaman kendinize yatırım yapın.”

            Neredeyse 17 milyon Twitter takipçisi ve müziğinin milyonlarca indirmesiyle, hesaba katılması gereken çok güçlü bir popçudur..

           Rolling Stone gazetesinde yazar Simon Vozick-Levinson,” Pitbull sürekli büyüyecek ” dedi ve ondan şöyle bahsetti “Tüm dünyayı ele geçirene kadar durmayacak biri.”

Pitbull un sözlerinden : ” Hayatta sana borçlu bir şey yok ” dedi. “Bunu yapanlar bunun için çok çalışıyorlar.”

       Biyografiysine göre “Pitbull: MR Worldwide,” i, belirli bir köpek ırkından sonra bilinmek istemek için bir  nedeni vardı .CNN’YE, cinsin azmine hayran olduğunu söyledi. Pitbull,” AVI seviyorum; insanlar yapamayacağınızı söylediğinde hoşlanırım, yapmayacaksınız, asla yapmayacaksınız ” dedi. “Bu tür şeyler beni tahrik ediyor.”dedi.

         Pitbull’un topraklarını genişletmeye başladığı “Give me Everything to night” şarkısının yayınlanmasıydı. Önceleri miami Bay 305 (şehrin alan kodu için) olarak tanınan adam , şimdi Mr.Worldwide olarak tanıdığımız adam oldu.

          Pitbull,” nereden geldiğinizi bilmiyorsanız, nereye gittiğinizi bilmiyorsunuz ” dedi. “İnan bana, nereden geldiğimi biliyorum. Onu seviyorum. Göğsümde taşıyorum. Gittiğim her yerde herkes Mr.305(Posta Numarası), Mr. Dade County, Miami boy’u temsil ediyor .Kendime Mr.Worldwide dediğimde sınırlı kalıyor , hepimiz dünyanın dört bir yanındayız. Şimdi, Benim için Mr.Another Planet gibi başka bir isim düşünmeliyiz.”dedi .

En Çok Bilinen Şarkıları

1. “I Know You Want Me (Celle Ocho)”

2. “Krazy

3. “Bon Bon

4. “We Are One

5. “Give Me Everything

6. “International Love

7. “Rain Over Me

8. “Timber

Son güncelleme :

    Yorum Yap