1. Ana Sayfa
  2. Kimdir
  3. Lady Gaga Kimdir?

Lady Gaga Kimdir?


       Adı Soyadı              : Stefani Joanne Angelina Germanotta

       Ünvanı                    : Lady Gaga

       Mesleği                   : Müzisyen,Söz yazarı,Oyuncu

       Doğum Tarihi/Yeri    : 28 Mart 1986 / New York

       Ölüm Tarihi/Yeri       : –

        Stefani Joanne Angelina Germanotta yani bizim bildiğim adıyla Lady Gaga, 28 Mart 1986’da Anne Cynthia Louise “Cindy” vebaba eph Anthony “Joe” Germanotta, Jr.’ın tarafından dünyaya geldi. Lady Gaga, on bir yaşından itibaren Manhattan’ın Upper East Side bölgesindeki özel bir Roma Katoliği kız okulu olan Kutsal Kalp Manastırı’nda okumaya başladı.

        2008 yılına geldiğimizde ise Lady Gaga  yayımladığı ilk stüdyo albümü The Fame ve albümden çıkan “Just Dance” ve “Poker Face” gibi şarkılarıyla müzik piyasasını alt üst ederek listelerde birinci sıraya yükseldi. Bu şarkılar youtube’de video yükleme tarihine göre bakılırsa izlenme oranları bi hayli yüksek. 

        2008 yılında yayınladığı The Fame’den sonra  2009 yılında yayımladığı The Fame Monster kısa albümüyle benzer başarılar yakaladı ve “Bad Romance”, “Telephone” ve “Alejandro” şarkıları yeniden listelerde bir numaralı sıraya ulaştı. 2009 yılında 2. albümünü olan Born This Way yayınlayan Gaga, dünya genelinde adından bir kez daha bahsettirerek listelerde üst sırayı aldı. 2013’te piyasaya çıkardığı üçüncü albümü Artpop, Dünya listelerinde bir numara oldu ve “Applause” single’ına albümünde  yer verdi. Dizi sektörünede giren Gaga American Horror Story: Hotel dizisindeki performansıyla 2016 yılında  En İyi Kadın Oyuncu Altın Küre Ödülü aldı.

        Gaga dizi ve film sektöründe çalışmalarına devam ederken 2019 yılında Bir Yıldız Doğuyor (A Star is Born) filmini çıkarmış ve bu filmde çalan Shallow şarkısı ile yeniden  kendisini bütün dünyaya duyurmuştur.

Lady Gaga’nın youtube üzerindeki top  şarkısı ise şu şekilde 

1-Lady Gaga – Bad Romance (Official Music Video)

2-Lady Gaga – Poker Face (Official Music Video)

3-Lady Gaga, Bradley Cooper – Shallow (A Star Is Born)

4-Lady Gaga – Alejandro

Son güncelleme :

    Yorum Yap