1. Ana Sayfa
  2. Kimdir
  3. Kesha Kimdir?

Kesha Kimdir?


 

        Adı Soyadı              : Kesha Rose Sebert

       Ünvanı                    : Kesha

       Mesleği                   :  Şarkıcı,  Söz yazarı, rapçı ve dansçı

       Doğum Tarihi/Yeri    : 1 Mart 1987 , Los Angeles

       Ölüm Tarihi/Yeri       : –

 

     Biz onu tic tok olarak biliyoruz. Asıl adı Kesha Rose Sebert olan kesha 2005 yılından 2009 yılına kadar başka şarkıcılar için söz yazarlığı yapmış. Canına tak etmiş olacak ki 2008 yılında  Katy Perry ve Britney Spearsin şarkılarında yer almaya başladı.Bu düetlerden sonra en büyük çıkışı ise Florida ile 2009 yılında yaptığı “Right Round” şarkısı olmuştur. 2010 yılında Mtv Müzik ödüllerinde “En iyi çıkış Yapan Sanatçı ünvanını almıştır. 

 

        2009 yılının sonuna doğru yaptığı tic tok albümü ile bizi bizden aldı . Abd ,Türkiye,Kanada,İtalya ve Yunanistan zirvelerinde 1. sırada yer aldı.

      Kesha 2010 yılında tercihlerini değiştirdiğini açıklamış ve biseksüel olduğuna karar vermiş.2014 yılının Ocak ayında sürekli zayıflama isteğinden  dolayı ortaya çıkan yemek yememe sorunu için tedavi gördü . 

       Çalkantılı hayatına karşılık birlikte çalıştığı Dr. Luke’a fiziksel ve ruhsal taciz davası açmıştır fakat Dr. Luke bu suçlamaları iftira olduğunu belirtmiş ve kabul etmemiştir. İddiaları kabul etmeyen ve Ünlü şarkıcının yalan söylediğini belirten  Dr. Luke’un mahkemeye sunduğu delil niteliğindeki not , kendisine yönelik suçlamaların boşa olduğunu ortaya çıkardı. Ünlü şarkıcının prodüktöre öpücük kondurup yolladığı  karta karaladığı “En çekici yapımcıya, seni seviyorum” notu mahkemenin sonucunu değiştirdi.

Ayrıca sanatçı 2013 yılında Pitbull ile çıkardığı Timber şarkısı ile tekrar ilk sıralarda yer almıştır. 

 

Stüdyo albümleri
  • Animal (2010)
  • Warrior (2012)
  • Rainbow (2017)

 

En Çok bilinen Şarkıları

1-Pitbull – Timber ft. Ke$ha (Official Video)

2-Ke$ha – TiK ToK (Official Music Video)

3-Ke$ha – Die Young (Official Video)

4-Flo Rida – Right Round (feat. Ke$ha) [US Version] (Official Video)

 

Son güncelleme :

    Yorum Yap