1. Ana Sayfa
  2. Kimdir
  3. Justin Timberlake Kimdir?

Justin Timberlake Kimdir?


 

        Adı Soyadı              : Justin Randall Timberlake

       Ünvanı                    : Justin Timberlake

       Mesleği                   :  Şarkıcı,  Söz yazarı, oyuncu 

       Doğum Tarihi/Yeri    : 31 Ocak 1981, Memphis/Abd

       Ölüm Tarihi/Yeri       : –

 

        Timberlake 31 Ocak 1981’de Memphis, Amerika Birleşik Devletlerin de anne Lynn Harless ve baba  Randall Timberlake’in çocuğu olarak dünyaya gözlerini açtı.  Kendisinin Üvey kız kardeşi Laura Katherine doğumundan kısa bir süre sonra 12 Mayıs 1997’de yaşama gözlerini yumdu ve Timberlake NSYNC albümünde kız kardeşinden “My Angel in Heaven” olarak bahsetmiştir. Müzisyenliği tercih etmesinde kendisine ilham kaynağı olan Janet Jackson(Michael Jackson‘un kardeşi) ‘ın etkisi olduğunu belirtti .1993 ve 1994’te ileride kız arkadaşı ve pop yıldızı olacak olan Britney Spears, birlikte turneye çıkacağı Christina Aguilera ile farklı programlarda yer aldı. 

        Justin Timberlake benim en çok bildiğim ve dinlediğim şarkısı Timbaland ile yaptığı Carry Out ve Sexy Back şarkılarıdır. Sadece şarkı değil bir efsane…

İlk solo stüdyo albümünü Justified (2002) ve FutureSex/LoveSounds‘u (2006) yayımladı; ilk albümde benimde çok sevdiğim “Cry Me a River” hit parçası olurken ikinci müzik albümü ABD’de Billboard 200 ve avrupa listelerine bir numaradan girdi ve  “Sexy Back”, “My Love” ve “What Goes Around Comes Around” şarkılarına yer verdi. İki albümü de dünya genelinde toplamda  yedi milyondan fazla satınca Timberlake 10 yılın ticari olarak en başarılı şarkıcılardan biri oldu. 2007 ile 2012 arasında oyunculuk üzerinde durarak;

Sosyal Ağ

Kötü Öğretmen

Zamana Karşı

Arkadaştan Öte

filmlerinde başrolde oynadı

2013’te Justin müzik kariyerine The/20/20 Experience adlı albümü ile devam etti. Bu albümde benim en çok sevdiğim parçası Mirrors olmuştur. (Klibi baya uzundur) Dünyaca ünlü Time dergisi, şarkıcıyı 2007 ve 2013’te Dünyadaki En Etkili 100 İnsan listesine ekledi.

Justin’in çalışmaları kendisine aralarında dokuz Grammy Ödülü ve dört Emmy Ödülü’nün de bulunduğu bir çok ödül kazandırdı.İşte Justin Timberlakenin Youtubede en çok dinlenen şarkıları:

1-Justin Timberlake – CAN’T STOP THE FEELING! (From DreamWorks Animation’s “Trolls”) (Official Video)

2-Justin Timberlake – Mirrors (Official Music Video)

3-Nelly Furtado – Say It Right (Official Music Video)

5-Justin Timberlake – Say Something ft. Chris Stapleton (Official Video)

Son güncelleme :

    Yorum Yap