1. Ana Sayfa
  2. Kimdir
  3. Flo Rida Kimdir?

Flo Rida Kimdir?


 

        Adı Soyadı              : Tramar Dillard

       Ünvanı                    : Flo Rida 

       Mesleği                   :  Şarkıcı,  Söz yazarı, rapçi

       Doğum Tarihi/Yeri    : 17 Eylül 1979, Florida ABD

       Ölüm Tarihi/Yeri       : –

 

         Flo Rida, 17 Eylül 1979’da Opa-Locka’da dünyaya gözlerini açtı. Gençlik yıllarında arkadaşlarıyla beraber yerel rap grubu 2 Live Crew ile müzikler yapan Flo Rida , yine aynı arkadaşlarıyla yeni bir müzik grubu kurmuştur. Yaptığı çalışmalar Jodeci üyesi DeVante Swing’in dikkatini çeksede üst şirketlerden red kararı alan sanatçı, müzik dışında birçok iş aradı. 1998’de liseden mezun oldu ve Nevada Üniversitesinde uluslararası iş yönetimi eğitimi aldı.Sonrasında okulu terk eden Dillard; müzik kariyerine devam etmeye karar verdi.

        Rick Ross ile birlikte kaydettiği ilk sokak şarkısı “Birthday”, onun ilk önemli çalışması oldu. Piyasaya ilk çıkışını ise Trick Daddy, Trina, Rick Ross, Brisco, C-Ride ve Dre ile birlikte DJ Khaled’in “Bitch I’m from Dade County” parçasında yer aldıktan sonra yaptı.

          Mail on Sunday, Flo Rida’nın ilk kez tek başına yaptığı albümüydü ve albümün ilk şarkısı  “Low”, 2008 yılı başında ABD’de bir numara hit oldu.

         2009 yılında ikinci stüdyo albümü R.O.O.T.S. u piyasaya sürdü ve Kesha ile yaptığı albümün ilk single’ı “Right Round“, altı hafta boyunca ABD ve müzik listelerini alt üst ederek birinci sırada kaldı. 2011 yılında Inna’nın seslendirdiği Club Rocker single parçasına düet yaptı. En son olarak kendi single’ı olan Good Feeling adlı şarkısı youtube üzerinde 400 milyona yakın izlenme almıştır. 2018 yılında Bebe Rexa ile yaptığı Meant to be şarkısı ile tekrar adından söz ettirmiştir. 

Floridanın en çok dinlenen şarkıları : 

1-Bebe Rexha – Meant to Be (feat. Florida Georgia Line) [Official Music Video]

2-Flo Rida – Whistle [Official Video]

3-Flo Rida – Wild Ones ft. Sia [Official Video]

4-Flo Rida – Good Feeling [Official Video]

 

Son güncelleme :

    Yorum Yap