1. Ana Sayfa
  2. Kimdir
  3. Britney Spears Kimdir

Britney Spears Kimdir


 

        Adı Soyadı              : Britney Jean Spears

       Ünvanı                    : Britney Spears 

       Mesleği                   :  Şarkıcı,  Söz yazarı, oyuncu ve dansçı

       Doğum Tarihi/Yeri    : 2 Aralık 1981, Mcomb

       Ölüm Tarihi/Yeri       : –

 

        Britney, McCom’ un tam merkezinde 1981 yılında  doğdu .Anne Lynne Irene (née Bridges) ve baba James Parnell Spears’ın ikinci çocuğu olarak dünyaya gözlerini açtı.

          “Biz onu gençliğimizde tanıdık .Giyimi kuşamıyla gençlerimizi kendine özendiriyordu.” (Yazarın Notundan) Sahneye ilk adımını  1990’ların başlarında “The Mickey Mouse Club” şarkısı ile attı. Beş sene ara verdikten sonra ilk albümü “…Baby One More Time” ile sahnelere geri döndü ve pop müziğe dünya çapında yeni bir soluk getirdi. 

         Milenyum  yıllarının gelişiyle beraber öncelikle Pepsi ve çeşitli firmalar ile yaptığı reklam anlaşmalarıyla, sonra da o dönemki erkek arkadaşı Justin Timberlake ile sürekli gündemde kalan Britney, bu dönemde arka arkaya 3. ve 4. albümünü çıkardı.  2004 yılına geldiğimizde ise  dansçı Kevin Federline ile dünya evine giren sanatçı bir yıl içinde ilk oğlu Sean Preston’ı, 12 Eylül 2006’da da ikinci oğlu Jayden James’i Amerika’da dünyaya getirdi. 2007 yılında ise  Kevin Federline’den boşandı ve bunu izleyen dönemde düştüğü bunalımlar ve güvenliği ile yaşadığı skandallarla gündeme geldi.

          2007 yılında geldiğimizde yaptığı “Blackout” albümü ile tekrar müzik kariyerine dönen Spears, bu albümü ile önemli bir çıkış yakaladı. 2008 yılında “Circus” albümünü çıkaran Spears, Amerikan albüm listesinde,Avrupa ve Türkiyede ve birçok diğer uluslararası albüm listesinde zirveye çıktı. 2009 yılında “The Singles Collection” adlı toplama albümünü yayınlayarak listeleri alt üst etti. 

       2011 yılına geldiğimizde ise  yayımladığı yeni albümü Femme Fatale Billboard 200 listesine yine ilk sıradan giriş yapmıştır. Dört albümünün dördü birden dünya müzik listelerine bir numaradan giriş yapan tek kadın sanatçıdır.

            Spears, 29 Kasım 2013 yılında yayımladığı ”Britney Jean” albümü  ile Amerika’da ilk hafta 108.000 sattı. Bu albümle Dünyada ve itunes te ”En kısa sürede bir numara olan albüm” rekorunu kırmış oldu (19 dakika). Albümden yalnızca iki tane tekli çıktı. (Work Bitch-Perfume) Spears’ın bu albümü daha önceki albümlerine göre fazla satış gerçekleştiremedi ve dünya çapında yaklaşık 1.3 milyon sattı.

      Spears 29 Aralık 2013’te Vegas konserleri olan ”Britney:Piece Of Me” konserlerine de start verdi. Konserin gerektiginden fazla ilgi görmesi üzerine yeni showlar da eklenmiş oldu. Spears’ın iki yıl sürecek olan Las Vegas konserleri Aralık 2015’te son bulacak.

Spears sadece müzisyenlik yapmakla kalmayıp  ”Intimate Britney Spears”  olarak adlandırdığı koleksiyonu ile kadın iç çamaşırı sektörüne de girdi.

           Britney 2016’da 9. stüdyo albümü Glory’i RCA Records adıyla piyasaya sürdü. Albüm ilk haftasında 111.000 bin  satış yaptı ve ABD Billboard 200 listesine 3 numaradan, Avrupa listelerine ise 2 numaran giriş yaptı.

 

İşte Britney Spearsin En çok Dinlenen Şarkıları : 

1 –will.i.am – Scream & Shout ft. Britney Spears (Official Music Video)

2-Britney Spears – …Baby One More Time

3 –Britney Spears – Toxic (Official Music Video)

4-Britney Spears – Work B**ch (Official Music Video)

5-Britney Spears – I Wanna Go (Official Music Video)

 

Son güncelleme :

    Yorum Yap