1. Ana Sayfa
  2. Kimdir
  3. Ben Affleck Kimdir?

Ben Affleck Kimdir?


 

       Adı Soyadı              : Benjamin Géza Affleck 

       Ünvanı                    : Ben Affleck

       Mesleği                   :  Oscar ödüllü senarist, Yönetmen, Oyuncu

       Doğum Tarihi/Yeri    : 15 Ağustos 1972 , Kaliforniya

       Ölüm Tarihi/Yeri       : –

 

       Bugün sizlere en sevdiğim karakterin yani Batman’nin son filmlerinde rol alan oyuncuyu tanıtacağım. (Çok heyecanlıyım) Hardward üniversitesi mezunu bir anneden ve öğretmen olan bir babadan dünyaya gelmiş. Aktörlüğü çocukluktan beri seven ben , daha çocukken devlet kanalında çeşitli roller almış.

        1998 yıllarında Good Will Hunting ( Can Dostum)  filmi ile Matt Damon ile birlikte En İyi Özgün Senaryo Akademi Ödülü’nü ve En İyi Senaryo Akademi Ödülü’nü kazanmış ve gönlümüze taht kurmuştur . 2006 yapımı Hollywoodland yerel  filmi ile Venedik Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu(best man)  ödülünü (Volpi Cup) almıştır.  Ardından bir süre sahnelerde gözükmeyen Ben Affleck sinemaya 2009 yılında “He is Just Not That into You” filmi ile geri donüş yapmış ancak eleştirmenlerden düşük puan almıştır( İmdb puanu 6.4). İmdb puanı düşük olsada film dünya çapında 165 milyon dolar gişe hasılatına ulaşmıştır.Oyuncu ve kankisi Matt Damon gibi oda çeşitli yardım kuruluşlarında çalışmış ve yardımlarda bulunmuştur. 2002 – 2004 yıllarında Jennifer Lopez ile ilişki yaşamıştır.

         2016 yılında ise oynadığı Batman v Süperman:Adaletin Şafağı filmi ile kendini piyasaya hatırlatmış , ardından İntihar Timi adlı filme Batman karakteriyle konuk oyuncu olmuştur.Ayrıca aşağıdan traileri izleyebilirsiniz.

 

Son güncelleme :

    Yorum Yap