1. Ana Sayfa
  2. E-devlet
  3. E-devlet Üzerinden Siyasi Partiden Nasıl İstifa Edilir? Siyasi Partiden Nasıl Çıkılır? 2020

E-devlet Üzerinden Siyasi Partiden Nasıl İstifa Edilir? Siyasi Partiden Nasıl Çıkılır? 2020


Siyasi partilerin günümüzde bir çok üyesi bulunmakta ve bu üyeler zaman zaman istifa etmek yani çıkmak isteyebilmektedir. Farklı zamanlarda siyasi partilere üye olmuş olabilirsiniz. Hatta bazı partiler üye sayılarını arttırmak için çeşitli işlemlere girmektedir. Üyeliğiniz var ve çıkmak mı istiyorsunuz .Onun için bir “e-devlet şifreniz“olması şart. E-devlet şifreniz yok ise buraya tıklayarak nasıl alındığını öğrenebilirsiniz. 

Aşama 1:  

E-devlet sistemine T.C. kimlik numarası ve şifremiz ile giriş yapıyoruz . 

Aşama 2:

Karşınıza çıkan arama ekranına “siyasi parti üyeliği iptal başvurusu” yazarak ilk çıkan sonuca tıklıyoruz. Ayrıca e-hizmetler bölümünden adaleti seçerek yargıtay ekranı üzerinden “siyasi parti üyeliği” iptal başvurusu yapabilirsiniz. 

Aşama 3:

Eğer karşınıza aşağıdaki bulunan resim gibi bir ekran çıkıyorsa siyasi parti üyeliğiniz yok demektir. Eğer farklı bir ekran var ise bir sonraki aşamaya geçiniz. 

Aşama 4:

Eğer karşınıza Siyasi Parti üyeliğimi iptal et şeklinde bir kutucuk ile yazı çıkıyorsa, kutucuğu tikleyip iptal et butonuna basıyoruz. Bir süre sonra siyasi parti üyeliğiniz iptal olmuş olacaktır. 

 

 

 

Son güncelleme :

    Yorum Yap