1. Ana Sayfa
  2. E-devlet
  3. E-devlet Şifresi Nasıl Alınır? E-devlet şifresi Ptt Ücreti Ne Kadardır? 2020

E-devlet Şifresi Nasıl Alınır? E-devlet şifresi Ptt Ücreti Ne Kadardır? 2020


            E-Devlet şifresi için vatandaşlarımızın, T.C. Kimlik numarasının yer aldığı nüfus kağıdı, evlilik cüzdanı, pasaport, ehliyet gibi belgelerin bir tanesi ile birlikte ülke içindeki PTT şubelerine müracat ederek e-devlet şifresini alabilir. Ptt şubeleri işlem için 2 tl ücret talep etmektedir. 

 

     Pttden E-devlet şifrenizi aldıktan sonra e-devlet sitesi üzerinden sisteme giriş yapabilirsiniz. Giriş ekranı aşağıdaki gibidir.

 

       Eğer şifrenizi unuttusanız şifremi unuttum bölümünden şifrenizi hatırlatabilir , buradaki yönergelerde işe yaramaz ise yine Ptt şubelerinden şifrenizi 4 tl karşılığında yenileyebilirsiniz. Ayrıca E-devlete Mobil imza , e-imza,T.C. kimlik kartı ve İnternet bankacılığı gibi giriş işlemleride bulunmaktadır. 

 

E-Devlete Mobil imza İle Giriş 

Mobil imza ile giriş yapabilmek için Gsm şirketinize başvuru yapmanız gerekiyor. Bu imza bir akıllı kart üzerinde size ulaştırılmakta ve bu imza ile giriş yapabilmektesiniz.

E-Devlete Elektronik İmza İle Giriş 

E-devlete Elektronik imza ile giriş yapmak istiyorsanız ,  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından onaylı Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılarından elektronik imza sağlayabilirsiniz.  www.btk.gov.tr üzerinden bu sağlayıcılara ulaşabilir , bilgisayarınız üzerinde kurulan program ve sertifika ile e-devlete giriş yapabilirsiniz. 

T.C. Kimlik Kartıyla E-devlete giriş 

E-devlet üzerinden T.C. kimlik kartı ile giriş yapmak istiyorsanız e-devlet giriş sayfası üzerinde  T.C. kimlik kartı sekmesi bölümünden ilgili programı indirip T.C. kimlik kartınızı onaylamanız gerekiyor.

İnternet Bankacılığı Üzerinden E-devlete Giriş

        İnternet bankacılığı üzerinden e-devlete giriş yapmak istiyorsanız resimde görünen anlaşmalı bankalar vasıtasıyla şifreye ihtiyaç duymadan e-devlete giriş yapabilirsiniz. 

 

Son güncelleme :

    Yorum Yap